Medaljörer
Se vilka som tagit medalj på Yrkes-SM här nedan ⬇️
Se vilka som tagit medalj på Yrkes-SM här nedan ⬇️
Anläggningsmaskinförare
Guld:
Fabian Mårtensson
073-083 86 91
Nuvarande ort: Sjöbo
Hemort: Tomelilla
Silver:
Casper Cederborg
070-255 36 37
Nuvarande ort: Eksjö
Hemort: Eksjö
Brons:
Oscar Sundqvist
073-575 67 28
Nuvarande ort: Skellefteå
Hemort: Skellefteå
Automationsteknik:
Guld:
Max Toth
073-419 90 70
Nuvarande ort: Göteborg
Hemort: Västra Frölunda
Silver:
Jacob Lind
073-354 86 70
Nuvarande ort: Kungsbacka
Hemort: Vallda
Brons:
Nils Abrahamsson
073-083 02 75
Nuvarande ort: Kristianstad
Hemort: Kristianstad
Bilskadeteknik:
Guld:
Tobias Lissborg
072-372 62 27
Nuvarande ort: Trollhättan
Hemort: Trollhättan
Silver:
Hampus Karlsson
072-327 12 55
Nuvarande ort: Jönköping
Hemort: Jönköping
Brons:
Oscar Topler
073-679 41 43
Nuvarande ort: Varberg
Hemort: Varberg
Butikssäljare:
Guld:
Josefine Ramström
070-204 97 94
Nuvarande ort: Ludvika
Hemort: Ludvika
Silver:
–Inget silver–
Brons:
–Inget brons–
CAD-konstruktion:
Guld:
Harley Berglund
072-506 00 48
Nuvarande ort: Västerås
Hemort: Västerås
Silver:
Carl Pettersson
070-256 44 17
Nuvarande ort: Linköping
Hemort: Linköping
Brons:
Anton Tingvall
072-543 61 83
Nuvarande ort: Stenungsund
Hemort: Stenungsund
CNC-teknik fräs:
Guld:
Eric Malmquist
072-719 23 23
Nuvarande ort: Södertälje
Hemort: Strängnäs
Silver:
Hampus Nyholm
073-529 60 07
Nuvarande ort: Södertälje
Hemort: Strängnäs
Brons:
Alexander Hartwich
070-744 77 65
Nuvarande ort: Emmaboda
Hemort: Kosta
CNC-teknik svarv:
Guld:
Arvid Winberg
072-361 42 24
Nuvarande ort: Emmaboda
Hemort: Emmaboda
Silver:
Hussein Moballegh
070-775 95 84
Nuvarande ort: Emmaboda
Hemort: Lindås
Brons:
Allan Linneberg
073-100 61 73
Nuvarande ort: Emmaboda
Hemort: Långasjö
Entreprenörskap/Affärsutveckling (tävlar i par):
Guld:
Molly Eklund
076-160 54 07
Nuvarande ort: Lund
Hemort: Lund
Clara Nilsson
070-575 07 89
Nuvarande ort: Lund
Hemort: Lund
Silver:
Alexander Aronsson
073-082 34 47
Nuvarande ort: Jönköping
Hemort: Jönköping
Saga Persson
076-799 70 40
Nuvarande ort: Lund
Hemort: Lund
Brons:
–Inget brons–
Flygteknik:
Guld:
Fredrik Cederlöw
073-370 08 10
Nuvarande ort: Klippan
Hemort: Båstad
Silver:
Elias Stjerna Kuttainen
070-263 57 76
elias-kuttainen@hotmail.com
Nuvarande ort: Luleå
Hemort: Hammerdal
Brons:
Sebastian Hansson
072-216 11 46
Nuvarande ort: Klippan
Hemort: Örebro
Fordonlackering:
Guld:
Gustav Weber
072-704 75 10
Nuvarande ort: Håkantorp
Hemort: Falköping
Silver:
Gundars Kalkis
076-568 99 40
Nuvarande ort: Västerhaninge
Hemort: Västerhaninge
Brons:
Linnea Rydörn
076-815 18 93
Nuvarande ort: Västerhaninge
Hemort: Västerhaninge
Frisör:
Guld:
Maja Svensson
073-822 33 39
Nuvarande ort: Örebro
Hemort: Lindesberg
Silver:
Agnes Bergfelt
072-324 97 44
Nuvarande ort: Trollhättan
Hemort: Älvängen
Brons:
Alva Eriksson
073-055 23 61
Nuvarande ort: Umeå
Hemort: Umeå
Guldsmed:
Guld:
Sam Bailey
072-890 95 26
Nuvarande ort: Mjölby
Hemort: Simrishamn
Silver:
Rasmus Hadén
076-861 37 62
Nuvarande ort: Falkenberg
Hemort: Vikingstad
Brons:
–Inget brons–
Industriel:
Guld:
Eric Björk
072-165 01 74
Nuvarande ort: Kristianstad
Hemort: Kristianstad
Silver:
Simon Pettersson
070-834 34 86
Nuvarande ort: Kristianstad
Hemort: Kristianstad
Brons (delad):
Tim Hisved
073-808 71 02
Nuvarande ort: Skellefteå
Hemort: Boliden
Andreas Åström
076-834 86 36
Nuvarande ort: Växjö
Hemort: Åryd
Installationselektriker:
Guld:
William Gunnarsson
073-803 60 67
Nuvarande ort: Varberg
Hemort: Varberg
Silver:
David Nilsson
072-360 28 27
Nuvarande ort: Nyköping
Hemort: Oxelösund
Brons:
Joar Karlsson Rask
076-293 58 77
Nuvarande ort: Nyköping
Hemort: Åkers Styckebruk
IT Nätverk Systemadministration:
Guld:
Rasmus Hedsköld
073-032 66 82
Nuvarande ort: Linköping
Hemort: Linköping
Silver:
Linus Sköld
073-507 27 11
Nuvarande ort: Stockholm
Hemort: Stockholm
Brons:
Axel Lundkvist
070-943 02 10
Nuvarande ort: Lund
Hemort: Lund
Kock:
Guld:
Tilda Svensson
073-735 72 41
Nuvarande ort: Båstad
Hemort: Båstad/Göteborg
Silver:
Ludwig Borg
070-749 54 82
Nuvarande ort: Malmö
Hemort: Malmö
Brons:
Paulina Änggren
070-285 12 25
Nuvarande ort: Halmstad
Hemort: Heberg
Lastbilsförare:
Guld:
Elis Jakobsson
070-841 46 16
Nuvarande ort: Nybro
Hemort: Hovmantorp
Silver:
Felicia Bendroth
076-037 89 82
Nuvarande ort: Sjöbo
Hemort: Tommelilla
Brons:
Albin Lundberg
073-021 90 38
Nuvarande ort: Arvidsjaur
Hemort: Arvidsjaur
Lastbilsteknik:
Guld:
Emil Didriksson
072-200 64 23
Nuvarande ort: Linköping
Hemort: Linköping
Silver:
Joel Nilsson
070-783 27 31
Nuvarande ort: Kristianstad
Hemort: Kristianstad
Brons:
Svante Backfält
076-307 59 97
Nuvarande ort: Deje
Hemort: Deje
Maskinteknik:
Guld:
Isac Knutsson
076-856 50 16
Nuvarande ort: Kristianstad
Hemort: Kristianstad
Silver:
Malte Nicklasson
072-716 53 11
Nuvarande ort: Klavreström
Hemort: Klavreström
Brons:
Neo Hörnfeldt
070-378 23 77
Nuvarande ort: Örnsköldsvik
Hemort: Örnsköldsvik
Mureri:
Guld:
Hannes Pettersson
076-050 38 28
Nuvarande ort: Örebro
Hemort: Kumla
Silver:
Hugo Hedberg
072-393 96 30
Nuvarande ort: Örebro
Hemort: Stora Mellösa, Örebro
Brons:
Edvin Lundström
070-282 06 21
Nuvarande ort: Piteå
Hemort: Piteå
Måleri:
Guld:
Wilma Engelbrektsson
072-717 56 30
Nuvarande ort: Lidköping
Hemort: Grästorp
Silver:
Cëline Hansen
070-561 05 32
Nuvarande ort: Linköping
Hemort: Vara
Brons:
Marcus Gustafson
070-524 15 54
Nuvarande ort: Rättvik
Hemort: Rättvik
Personbilsteknik:
Guld:
Daniel Åhman
073-983 46 99
Nuvarande ort: Uddevalla
Hemort: Uddevalla
Silver:
Albin Olofsson
072-377 82 00
Nuvarande ort: Umeå
Hemort: Umeå
Brons:
Philip Gunnarsson
072-212 33 68
Nuvarande ort: Uddevalla
Hemort: Uddevalla
Plattsättning:
Guld:
Lukas Brännström
070-347 68 63
Nuvarande ort: Piteå
Hemort: Piteå
Silver:
Frida Malm
072-500 14 33
Nuvarande ort: Piteå
Hemort: Piteå
Brons:
Christina Skoglind
070-337 71 29
Nuvarande ort: Piteå
Hemort: Piteå
Plåtslagare:
Guld:
Mahdi Barbari
070-798 80 14
Nuvarande ort: Uppsala
Hemort: Uppsala
Silver:
Marcus Falck
073-815 16 18
Nuvarande ort: Borås
Hemort: Borås
Brons:
Tobias Konz
076-319 98 86
Nuvarande ort: Karlstad
Hemort: Karlstad
Träarbete (tävlar i lag om tre):
Guld:
Fanny Gustafsson
070-278 78 32
Nuvarande ort: Katrineholm
Hemort: Katrineholm
Linton Halén
076-162 60 99
Nuvarande ort: Katrineholm
Hemort: Katrineholm
Albin Andersson
072-733 78 28
Nuvarande ort: Katrineholm
Hemort: Katrineholm
Silver:
Victor Adamsson
070-610 27 29
Nuvarande ort: Lidköping
Hemort: Lidköping
Disa Sixtensson
073-695 08 38
Nuvarande ort: Lidköping
Hemort: Lidköping
Oliwer Samuelsson
076-034 43 88
Nuvarande ort: Lidköping
Hemort: Lidköping
Brons:
Elvira Viklund
070-720 15 99
Nuvarande ort: Piteå
Hemort: Piteå
Leo Markstedt
073-091 18 25
Nuvarande ort: Piteå
Hemort: Piteå
Martin Isaksson
070-660 04 26
Nuvarande ort: Piteå
Hemort: Piteå
Trädgårdsanläggning (tävlar i par):
Guld:
Pontus Larsson
073-385 85 85
Nuvarande ort: Bjärred
Hemort: Bjärred
Charlie Fernryd
076-420 49 24
Nuvarande ort: Veberöd
Hemort: Veberöd
Silver:
Filip Persson
072-945 74 27
Nuvarande ort: Malmö
Hemort: Tygelsjö
Nella Pettersson
072-371 01 01
Hemort: Nättraby
Brons:
Moa Wik
072-325 06 91
Nuvarande ort: Norrköping
Hemort: Mjölby
Mikeal Tzoanidis
070-144 02 87
Nuvarande ort: Norrköping
Hemort: Katrineholm
Undersköterska:
Guld:
Gustav Wigelius
076-339 59 30
Nuvarande ort: Vetlanda
Hemort: Vetlanda
Silver:
Dagmara Kalman
072-272 29 17
Nuvarande ort: Stockholm
Hemort: Rönninge
Brons:
Wilma Lundahl
076-946 54 90
Nuvarande ort: Helsingborg
Hemort: Karlskrona
Ventilationsmontör:
Guld:
Pontus Forsström
073-815 09 00
Nuvarande ort: Söderköping
Hemort: Söderköping
Silver:
Gustaf Franck
072-365 46 57
Nuvarande ort: Katrineholm
Hemort: Katrineholm
Brons:
Farah Said Musa
076-427 03 84
Nuvarande ort: Växjö
Hemort: Växjö
VVS-montör:
Guld:
Nisse Bengtsson
076-100 63 14
Nuvarande ort: Skövde
Hemort: Hjo
Silver:
Hugo Thurfjell
070-318 60 16
Nuvarande ort: Piteå
Hemort: Rosvik
Brons:
Albin Järrendahl
072-551 50 97
Nuvarande ort: Härnösand
Hemort: Härnösand
Webbutveckling:
Guld:
Muhammed Ar
076-391 12 45
Nuvarande ort: Helsingborg
Hemort: Helsingborg
Silver:
Emil Poppler
070-963 13 01
Nuvarande ort: Stockholm
Hemort: Stockholm
Brons:
Viktor Walser
076-313 09 98
Nuvarande ort: Västerås
Hemort: Västerås
Inga resultat då mästerskapet ställdes in.
GULD: Teo Zemack, Södertälje
SILVER: Oscar Svärd, Hölö
BRONS: Ida Lönn, Sandviken
GULD: Axel Gustafsson, Osby
SILVER: Simon Berg, Borås
BRONS: Jakob Åberg, Sandviken
GULD: Jonna Mjörnell, Upplands Väsby
SILVER: Lisa Ljungberg, Vetlanda
BRONS: Elin Andersson, Götene
GULD: Wilma Augustsson, Vårgårda
SILVER: Anna Le, Göteborg
BRONS: Victoria Bodin, Hallstahammar
GULD: Signe Skogstjärna, Motala
SILVER: Caroline Gustavsson, Mjölby
BRONS: Madeleine Lindblad, Gränna
GULD: Emanuel Näslund, Örnsköldsvik
SILVER: Niklas Ekelöw, Onsala
BRONS: Anthon Rouxel, Silverdalen
GULD: Alexander Olofsson, Örnsköldsvik
SILVER: Erik Nilsson, Järved
BRONS: Mikael Persson, Östra Ljungby
GULD: Martin Lindelöw, Hässleholm
SILVER: Johan Olsson, Fjälkinge
BRONS: Linus Fränkel, Höör
GULD: Oskar Thulin, Genarp
SILVER: Rasmus Willig, Karlstad
BRONS: Joel Hedström, Karlstad
GULD: Fredrik Emanuelsson, Kärna & David Andersson, Lödöse
SILVER: Pierre Nordahl, Hörby & Pontus Larsson, Bjärred
BRONS (DELAD BRONSPLATS):
Terese Lund, Karlskoga & Emil Killander, Finspång, Oskar Nyman, Varberg & Jenny Josefsson, Ullared
GULD: Emmy Åberg, Älghult
SILVER: Edvin Bäckman, Avesta
BRONS: Jesper Fogelstrand, Motala
GULD: Anna Widholm, Västerås
SILVER: Maximilian Hiller, Södertälje
BRONS: Camilla Pettersson, Akalla
GULD: David Petersson, Rockneby
SILVER: Maritza Erlandsson, Södra Sandby
BRONS: Levis Skagerström Westrin, Vingåker
GULD: André Pettersson, Kävlinge
SILVER: Victor Nyberg, Klockrike
BRONS: Erik Yngvesson, Onsala
GULD: Ante Olofsson, Offerdal
SILVER: Oscar Mårtensson, Domsjö
BRONS: Marcus Friberg, Trosa
GULD: Victor Mellgren, Säffle
SILVER: Linus Grönlund, Visby
BRONS: Tim Carlsson, Västerås
GULD: Mathias Röstberg, Östersund
SILVER: Oscar Franzén, Linköping
BRONS: Albin Ekström, Hedesunda
GULD: Ida Strid, Örebro
SILVER: Max Sandernäs, Göteborg
BRONS: Mehrdad Husseini, Hudiksvall
GULD: Madelene Åkerlind, Uppsala Gymnasiesärskola Fyris & Emma Parviainen, Uppsala Gymnasiesärskola Fyris & Frida Hermansson, Tannbergsskolan
SILVER: Sarah Mani, Burgården GS & Saeed Hagos
GULD: Louise Olsson, Ystad
SILVER: Annika Bui, Älmhult
BRONS: Emmie Lindblad, Hässleholm
GULD: Vendela Lundin Pikner, Stockholm
SILVER: Amanda Ericson, Huddinge
BRONS (DELAT BRONS): Fay Keding, Uppsala & Tindra Johansson, Nacka strand
GULD: David Sohl, Linköping
SILVER: Kasem Al Shaara, Västerås
BRONS: Maximilian Wendel, Uppsala
GULD: Herman Borring, Skänninge
SILVER: Henrik Johansen, Strömstad
BRONS: Filip Eriksson, Tomelilla
GULD: Oscar Eriksson, Väsby & Erik Larsson, Göteborg
SILVER: Abu Barker Salih, Uppsala & Oscar Södergren, Uppsala
BRONS: Albin Isaksson, Piteå & Emil Vikström, Piteå
GULD: Lisa Nilsson, Stockholm
SILVER: Oliver Svensson, Jönköping
BRONS: Johan Sviden, Hallsberg
GULD: Albert Åhlenius, Uppsala
SILVER: Habibullah Abasi, Ljusdal
BRONS: Angelica Petersson, Kalmar
GULD: Elin Larsson, Stockholm
SILVER: Britta Spencer, Stockholm
BRONS: Stina Granberg, Piteå
GULD: Filip Sandgren, Västerås
SILVER: Niklas Rundqvist, Växjö
BRONS: Martin Forsell, Piteå
GULD: Ludwig Uhrbom, Norrköping
SILVER: Gustav Mattsson, Linköping
BRONS: Lucas Svensson, Hudiksvall
GULD: Arvid Axelsson, Sala & Alexander Skog, Sala
SILVER: Linus Eriksson, Piteå & Teo Hinterhaner, Piteå
BRONS: Jonathan Uppström, Borlänge & Wilhelm Fredriksson, Borlänge
GULD: Anton Hasenstrauch, Alunda
SILVER: Andreas Winborg, Spånga
BRONS: Andreas Svensson, Karlskrona
GULD: Axel Johansson, Kristianstad & William Cederholm, Kristianstad
SILVER: Lucas Niemöller, Göteborg & Kevin Arleros, Göteborg
BRONS: Kevin Johansson, Växjö & Oskar Nilsson, Växjö
GULD: Olof Leander, Peder skrivares gymnasieskola & Lukas Cullhed, Peder skrivares gymnasieskola
SILVER: Ted Yugbovwre, Burgården GS & Elin Olausson, Burgården GS
BRONS: Hossein Abu baker, Sågbäcksgymnasiet & Joshua Niche, Sågbäcksgymnasiet
GULD: Wilma Melin, Svalöfs Gymnasium & Philip Svensson, Svalöfs Gymnasium
SILVER: William Jensen, Yrkesskolan & Timmie Lindblad, Yrkesskolan
BRONS: Adrian Eklund, Uppsala gymnasiesärskola Jälla & Lucas Lundstedt, Uppsala gymnasiesärskola Jälla
GULD: Sarah Larsson, Innovationsprogrammet på Mälardalens Högskola & Joel Gustafsson, Systemvetarprogrammet på Uppsala Universitet
GULD: Markus Magnusson, Uppsala & Emil Östberg, Uppsala
SILVER: Johan Larsson, Göteborg & Omari Yusufu, Göteborg
BRONS: Joakim Andersson, Söderhamn & Max Bohlin Mineur, Söderhamn
GULD: Elias Karlsson, Åskloster
SILVER: Tommy Mattson, Falun
BRONS (Delad plats): Alexander Grandin, Falun & Alex Lindblad, Danderyd
GULD: Felix Persson, Emmaboda
SILVER: Joel Lindh, Södertälje
BRONS: Marcus Borojevic, Göteborg
GULD: Nam Pham, Emmaboda
SILVER: Alexander Fele, Halmstad
BRONS (Delad plats): Nemanja Stefanov, Göteborg & Elias Rhodén, Göteborg
GULD: Robin Stattin, Sollefteå
SILVER: Christoffer Carling, Gånghester (Borås)
BRONS: Olof Nilsson, Hudiksvall
GULD (Delad plats): Anna Karlsson, Norrköping & Olivia Jerneholt, Kristianstad
SILVER: – Ingen –
BRONS: Lovisa Tegnevik, Norrköping
GULD: Caroline Söderqvist, Mantorp
SILVER: Oskar Svensson, Hallaröd
BRONS: Joel Eriksson, Uppsala
GULD: Olle Karlsson, Mora
SILVER: Therese Carlsson, Stora Skedvi
BRONS (Delat plats): Amanda Malm, Fors & Isak Lindsnäs, Stora Skedvi
GULD: Olivia Jonsson, Luleå
SILVER: Yolanda Meltola, Köping
BRONS: Michelle Lundström, Svedala
GULD: Sebastian Norén, Stockholm
SILVER: Victor Sandberg. Lund
BRONS: – Ingen –
GULD: Julia Göransson, Vadstena
SILVER: Erica Fogelstrand, Skänninge
BRONS: Molly Åkerstedt, Örnsköldsvik
GULD: Beatrice Ejdemyr, Bjuv
SILVER: Saga Ferm, Stockholm
BRONS: Emma Stridsberg, Olofström
GULD: Johannes Johnsson, Villands Vånga
SILVER: Arian Maloku, Kristianstad
BRONS: Pontus Olsson, Tingsryd
GULD: André Lövström, Kristianstad
SILVER (Delad plats): Philip af Wetterstedt, Tjörn & Rickie Nyström, Kristianstad
BRONS: – Ingen –
GULD: Anton Söderberg, Skänninge
SILVER: Marcus Widén, Uppsala
BRONS: Oskar Engström, Vislanda
GULD: Simon Niklasson, Göteborg
SILVER: Pelle Lund, Ludvika
BRONS: Jeremias Pihlajainen, Gävle
GULD: Andreas Sjöberg, Bredbyn
SILVER: Nikolaj Krom, Harmånger
BRONS (Delad plats): Fredrik Trässman, Tierp & Linnea Sundin, Gävle
GULD: Johan Thörn, Oskarshamn
SILVER (Delad plats): Adrian Bentland, Torslanda & Wilhelm von Heideken, Kristianstad
BRONS: – Ingen –
GULD: Adam Kristensson, Lund
SILVER: Anton Johansson, Jönköping
BRONS: Sebastian Håkansson, Nässjö
GULD: Emil Eriksson, Rättvik
SILVER: Malin Arkelöw, Vendelsö
BRONS: Nathalie Andersson, Strängnäs
GULD: Jonathan Rydberg, Tyresö
SILVER: Erik Sikström, Domsjö
BRONS: Viktor Persson, Hörby
GULD: Agnes Grandin, Piteå
SILVER: Hanna Thorén, Avesta
BRONS: Simon Conto Ivarsson, Borås
GULD: Erik Teuschler, Stockholm
SILVER: William Hedman, Sandviken
BRONS: David Rudberg, Tierp
GULD: Anton Andersson, Lidköping & Lukas Johansson, Lidköping
SILVER: Johannes Lind Eriksson, Bollnäs & Rickard Lindberg, Bollnäs
BRONS: Ivar Falk Pettersson, Uppsala & Anton Eriksson Stork, Uppsala
GULD: Joakim Carlsson, Osby
SILVER: Marcus Björk, Norrköping
BRONS: Philip Öberg, Piteå
GULD: Simon Franzén, Lidköping
SILVER: Johan Fillman, Orsa
BRONS: David Carlsson, Eksjö
GULD: Miranda Blom, Norrköping & Patrik Möller, Järfälla
SILVER: Frida Lindgren, Malmö & Edvin Lindborg, Trelleborg
BRONS: Samuel Oscarsson, Flyinge & Philip Larsson, Kävlinge
GULD: Fanny Saxberg, Vänersborg
SILVER: Ebba Broman, Kungsbacka
BRONS: Sebastian Sundberg, Storuman
GULD: Johanna Hansson, Skärholmen/Stockholm
SILVER: Ida Eriksson, Norberg
BRONS (Delad plats): Hanna Sällström, Göteborg & Nathalie Olsson, Henån
GULD: Björn Landin, Piteå
SILVER (Delad plats): Wictor Bergkvist, Skurup & Martin Adolfsson, Arvika
BRONS: – Ingen –
GULD: Pontus Nordblad, Kristianstad & Håkan Olander, Kristianstad
SILVER: Daniel Söderqvist, Jönköping & Rasmus Klint, Jönköping
BRONS: Nils-Joel Persson, Hässleholm & Tobias Hallqvist, Hässleholm
GULD: Eric Norman, Västerås
SILVER: Eric Ekström, Linköping
BRONS: Oskar Westin, Uppsala
GULD: Oskar Ågren, Höör
SILVER: Oliver Billö, Henån
BRONS: Dennis Blom, Häggenås
1. Victor Ståhlkrantz, Huskvarna
2. Viktor Korhonen-Avonds, Fjärås
3. Rickard Persson, Insjön
3. Zimon Wisjö, Falun
1. Joel Franzén, Surahammar
2. Jim Öhman, Ronneby
3. Viktor Svensson, Linköping
1. Frida Gustafsson, Enskede
2. Sebastian Eriksson, Gävle
3. Jesper Axelsson, Älvdalen
3. Marcus Josefsson, Jönköping
1. Adam Gerberg, Arnäsvall
2. Scott Mårtensson, Skepplanda
3. Tobias Hedberg, Lindesberg
3. Anton Nilsson, Karlstad
1. Marcus Moren, Köping
2. Morgan Nordin, Domsjö
3. Joakim Ahlström, Åtvidaberg
3. Johan Björnsson, Nossebro
1. Tobias Falsberg Axelsson, Vreta Kloster
2. Simon Classon, Sunne
3. Olov Berg, Ljusdal
1. Simon Martinsson, Simrishamn
2. Eddie Möller, Ängelholm
3. Carl-Philip Jonsson, Töreboda
1. Johan Ledin, Sidensjö
2. Jonas Bolling, Stockholm
3. Erik Wester, Rättvik
1. Johan Sandberg, Umeå
2. Olle Silwerbrand, Leksand
2. Daniel Hermasson,Uddevalla
1. Daniel Carlberg, Göteborg
2. Daniel Eneroth, Västerås
3. Oscar Söder, Sala
1. Anna Selander, Göteborg
2. Dennis Olsson, Järfälla
3. Emil Eriksson, Rättvik
1. Oskar Johansson, Borås
2. Jesper Andersson, Piteå
3. Jessica Nilsson, Sala
3. Simon Bergman, Borås
1. Robin Olsson, Stockholm
2. Simon Persson, Skara
3. Kasper Nilsson, Halmstad
1. Kasper Svensson/Anton Karlsson, Umeå/Stockholm
2. Pontus Fagerberg/Niklas Olofsson, Göteborg
3. Robin Holmér/Oscar Fagefors, Borås
1. Rasmus Westlund/Rickard Hedfors, Norrköping
2. Amanda Modig/Anton Brönmark, Åkarp
3. Robert Johansson/Camilla Younghusband, Tvååker
3. Theodor Jalker/Robert Scott, Göteborg
1. Johan Skagerström, Katrineholm
2. Olof Bondesson, Kalmar
2. Jonas Lundgren, Luleå
1. Anton Mangbo/Charlie Truedsson, Hässleholm/Broby
2. Emil Magnusson/Jesper Nygren, Göteborg
3. Kevin Ohlsson/Jimmy Olsson, Höör/Hörby
1. Jimmie Karlsson, Osby
2. Martin Höglund, Sundsvall
3. Philip Fryk, Sandviken
1. Adrian Flodell, Katrineholm
2. Jimmy Bäcklund, Linköping
3. Johan Mäki, Stockholm
1. Jonas Frölander, Nyköping
2. Ludvig Nordgren, Ålekulla
3. Hampus Andersson, Skövde
3. Mattias Lindström, Umeå
1. Linus Stengård, Västerås
2. Viktor Holmgren, Linköping
3. Alexander Zinolidis, Stockholm
1. Sara Andersson, Stöllet
2. Denise Landén, Stockholm
3. Amanda Alvarsson, Gagnef
1. Elin Jakobsson, Kristianstad
2. Anna Elin Persson, Vankiva
3. Theres Nordh, Skärblacka
1. Sofia Ljungberg, Karlskrona
2. Amanda Frössevi Englund, Stockholm
1. Pernilla Moberg, Kungälv
2. Danielle Kanetoft, Kungsbacka
3. Julia Siira, Järna
1. Julia Lundin, Vetlanda
2. Emelie Emanuelz, Sundsvall
3. Christian Assio, Falköping
1 Christofer Ask, Tygelsjö
2 Henrik Larsson, Jönköping
3 Kristoffer Svensson, Bergsjö
3 Carl Ekemur Nora
1 Emelie Dammare, Vikmanshyttan
2 Sofie Persson, Insjön
3 Adam Walfridsson, Forserum
3 Kevin Runsten, Vällingby
1 Calle Johansson, Mölnlycke
2 Alexander Nilsson, Borgstena
3 Markus Iveros, Järfälla
3 Patrik Riedal, Kållered
1 Tobias Persson, Viken
2 Gustav Eliasson, Mörsil
3 Niklas Ljungqvist, Habo
3 Joakim Blansch, Skillingaryd
1 Joakim Johansson, Klintehamn
2 Daniel Forss, Norrköping
3 Tommie Bergman, Mullsjö
1 Oskar Sjögren, Växjö
2 Fredric Johnsson, Vetlanda
3 Anton Nyholm Svensk, Tyresö
1 Marcus Rörlien, Oxie
2 Patrik Larsson, Stockholm
3 Mats Karlsson, Göteborg
1 Nathalie Henningsson, Ingelstad
2 Johanna Wigert, Herrljunga
3 Sofie Lindgren, Krokom
1 Nibras Shabra, Stockholm
2 Andreas Nilsson, Åtvidaberg
3 Tony Nilsson, Västerås
1 Daniel Andersson, Hvilan och Nils-Hugo Lindström, Hvilan
2 Victor Smedman, Skövde och Gustav Axell Johansson, Tvärred
2 Hanna Maleus Larsson, Upplands Väsby och Felicia Nordén, Linköping
1 Filip Andersson, Södertälje
2 Alexander Eng Stensson, Emmaboda
3 Madicken Blomqvist, Emmabodaoch Victor Stenmark, Malå
1 Villman Jonasson, Långasjö
2 Måns Alm, Nybro
3 Emma Johannesen, Aneby
3 Oskar Gylin, Järna
1 Filip Eng, Kristianstad
2 Philip Karlsson, Hovmantorp
3 Benjamin Norman, Broby
3 Angelica Isaksson, Södertälje
1 Daniel Pettersson, Gråbo
1 Dan Andersson, Öxnevalla
3 Anton Mjörnebrant, Katrineholm
3 Albin Aronsson, Torslanda
1 Simon Pettersson, Örbyhus
2 Mathias Dahlberg, Osby
3 Tommy Stridh, Eksjö
1 Filip Haglund, Sköldinge
2 Jesper Åhman, Hamneda
3 Felix Strandh, Kolsva
1 Marcus Pettersson, Nyköping
2 Niclas Wall, Jönköping
3 Linus Lundgren, Kramfors
1 Oskar Ekholm, Uppsala
2 Tobias Johansson, Uddevalla
3 Erik Jansson, Västerås
1 Emma Aronsson, Karlstad
2 Erik Svang, Mölndal
3 Annie Lundin, Åkarp
1 Julia Persson, Grästorp
2 Isabell Fransson, Grästorp
3 Hillevi Gottfridsson, Torsås
1 Andrea Larsson, Hudiksvall och Nora Bertils, Hudiksvall
2 Julia Yunusova, Malmö och Asio Abdinasir Ahmed, Malmö
3 Josefin Lindgren, Arvika och Pernilla Brålid, Arvika